Πολεμικά Σκάφη Επιφανείας και Υποβρύχια του ΠΝ θα χτυπήσουν τον Τούρκο που έκανε απόβαση και αεροπρογεφύρωμα σε νησί του Νοτίου Αιγαίου χωρίς καμιά προειδοποίηση ….Την επιχείρηση θα υποστηρίζουν Επιθετικά Ελικόπτερα της Α.Σ και Μαχητικά της Πολεμικής Αεροπορίας !
Η Απόβαση θα εκδηλωθεί με Ταυτόχρονη επίθεση των Υπερασπιστών της νήσου επικουρούμενεοι απο Εφέδρους Καταδρομείς και Εθνοφύλακες …Ενώ στο νησί έχει ήδη εκτελεστεί Επιστράτευση Εφέδρων ,Πυρήνων και Ειδικών Τμημάτων της Ελληνικής Αστυνομίας !
Η Όλη νυχτερινή επιχείρηση θα εκτελεστεί στο Ύψωμα «ΑΕΤΟΣ» με την Υποστήριξη των Αμυνομένων Δυνάμεων απο Άρματα ,αυτοκινούμενα Πυροβόλα και με την Συνδρομή Επιθετικών Ελικοπτέρων της Α.Σ και Μαχητικών της ΠΑ !Με τα Πρώτο Φως θα εκδηλωθεί η Μεγάλη Αντεπίθεση των Ελληνικών Δυνάμεων που εξαπολυθεί απο δύο σημεία απο τις Αμυνόμενες Δυνάμεις του ΑΕΤΟΥ και την Γενική Αντεπίθεση που διέταξε ο Α/ΓΕΕΘΑ απο τα Λάβαρα στο Ύψωμα «ΨΗΛΟΣ ΣΤΑΛΛΟΣ » όπου θα πάρουν φωτιά ακόμη και τα Χώματα !Η Αντεπίθεση θα ξεκινήσει με Σφοδρό Βομβαρδισμό της Πολεμική Αεροπορίας και Προπαρασκευή Πυροβολικού …Ενώ την Κύρια Προσπάθεια της Αντεπίθεσης θα εκτελεστεί απο τα Άρματα των Μονάδων του Έβρου!Εθνοφύλακες θα οδηγήσουν του Καταδρομείς που έπεσαν σε Θύλακες απο ειδικά δρομολόγια εντός του Εχθρικού Εδάφους με Αποστολή την εξουδετέρωση Ειδικών Στόχων …
Η Εντολή του Αρχηγού που έφτασε στις Μονάδες του έβρου είναι απλή λιτή και Κατανοητή…Κανείς δεν κοιμάται απο απόψε στον Έβρο …