1-1ΡΩΜΑΝΟΣ-ΓΟΡΤΥΣ ΣΤΗΝ “ΕΛΙΑ”…

0
2181

Ο Ρωμανός προηγήθηκε με ένα υπέροχο γκολ νωρίς στο παιχνίδι, με τη Γόρτυνα να ισοφαρίζει στο δεύτερο ημίχρονο και να παίρνει πολύτιμο βαθμό στην έδρα μίας εκ των καλύτερων ομάδων της Α1 ΕΠΣΗ.

Ο Ρωμανός μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και πέτυχε ένα υπέροχο τέρμα στο δεύτερο λεπτό.

Ο Χαλκιαδάκης συνδυάστηκε με τον Λεμονιά από δεξιά, η μπάλα κατέληξε στον Μεμοτσέλα, εκείνος γύρισε ξανά στον Λεμονιά, που πέρασε στον Ζερβό, με τον τελευταίο να στέλνει την μπάλα στο βάθος της εστίας του Σαβουϊδάκη ανοίγοντας το σκορ για τους γηπεδούχους.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τον Ρωμανό να είναι μπροστά στο σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Γόρτυς συνέχισε την προσπάθεια της να ισοφαρίσει και τα κατάφερε στο 63ο λεπτό με γκολ του Δάσκου, μετά από επέλαση του Μπαντούνα.

Το 1-1 παρέμεινε μέχρι το τέλος με τη Γόρτυνα να παίρνει σπουδαίο βαθμό στην έδρα του Ρωμανού.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ρωμανός: Χωματάς, Ανυφαντάκης, Παχάκης, Κορτσινίδης, Ταβλαδωράκης, Γκαναδάκης, Λεμονιάς, Ζερβός(75’ Παπουτσιδάκης), Κουτσάκης, Χαλκιαδάκης(70’ Μιχελακάκης), Μεμοτσέλα

Γόρτυς: Σαβουιδάκης, Γενιτδαρίδης, Πολυμερίδης, Γιαννουλάκης, Δάσκος(90’ Κωστάκης), Κεφάκης(78’ λ.τ. Ξαγοραράκης), Φουντουλάκης(62’ Δημήτρης), Μάλο Γ., Μπαντούνας, Μανουσάκης(60’ Κλαπάκης), Γεωργαλάς