Αρκετός κόσμος στην κοπή της πίτας του Πολιτιστικού συλλόγου Καλαμακίου με οικοδεσπότες το συμβούλιο και την Πρόεδρο του Συλλόγου Κ.Μπικάκη Έλενα , και το συγκρότημα του Χαρίτου Τζαγκαράκη και του Αντώνη Γερμανάκη,το Παρών στην κοπή έδωσαν ο Δήμαρχος Φαιστού Κ.Αρμουτάκης Γεώργιος,ο Περιφερειακός Σύμβουλος και πολιτευτής της Ν.Δ. Κ.Ματαλλιωτάκης Γεώργιος,ο Περιφερειακός Σύμβουλος και αντιπεριφερειάρχης Παιδείας Κ.Καμπουράκης Λάμπρος εκπρόσωποι των πολιτιστικών συλλόγων Πόμπιας, Πετροκεφαλίου και ο Πρόεδρος του πολιτιστικού Συλλόγου Αγίων Δέκα,Κ.Καπαρουδάκης Ιωάννης…