Πραγματοποιήθηκε η αδελφοποίηση της Δημοτικής κοινότητας του Τολού με την Τοπική Αγίων Δέκα Ηρακλείου Κρήτης.
![](http://box2053.temp.domains/~gortynal/wp-content/uploads/2018/04/DSC_0908.jpg)
![](http://box2053.temp.domains/~gortynal/wp-content/uploads/2018/04/DSC_0904.jpg)
Μετά τη θεία λειτουργία στον ιερό ναό του Αγίων Κωνσταντίνου και Ελένης, όλοι κατευθύνθηκαν στη μικρή πλατεία του χωριού , δίπλα από το δημοτικό σχολείο όπου είχε στηθεί το τελετουργικό.
Αυτό περιελάμβανε χαιρετισμούς από τους δύο Δημάρχους κ.Κωστούρο ( Ναυπλιέων) και κ.Σχοιναράκη (Γόρτυνος), κατάθεση στεφάνων από τους επισήμους και απονομή τιμητικών πλακετών στους συντελεστές που βοήθησαν για να γίνει αυτή η αδελφοποίηση.
Την εκδήλωση αδελφοποίησης τίμησαν με την παρουσία τους ο Σεβασμιότατος Μητροπολίτης Αργολίδας Νεκτάριος, ο Δήμαρχος Ναυπλιέων Δημήτρης Κωστούρος, ο Δήμαρχος Γόρτυνος κ.Σχοιναράκης, οι Βουλευτές Αργολίδας Γιάννης Μανιάτης, Γιάννης Ανδριανός και Γιάννης Γκιόλας, ο Αντιπεριφερειάρχης Αργολίδας Τάσος Χειβιδόπουλος, ο Αντιδήμαρχος Ναυπλιέων Γιώργος Καχριμάνης, η δημοτική σύμβουλος Μαρία Ράλλη, ο πρόεδρος της τοπικής κοινότητας Τολού Νίκος Μπικάκης και των Αγίων Δέκα κ.Τσατσάκης,Καθώς και ο Πρόεδρος του Πολιτιστικού Συλλόγου Αγίων Δέκα Καπαρουδάκης Ιωάννης…