Κάτοικοι απο το χωριό Γκαγκάλες του Δήμου Γόρτυνας με πρωτοβουλία της Ενορίας Γκαγκαλών συγκεντρώθηκαν στον Ιερό Ναό και παρακολούθησαν με ενδιαφέρον τους ομιλητές.•Τον πρόεδρο του ΕΣΥΠΡΟΤΑ κ. Γιάννη Λιονάκη,• τον πρόεδρο του Ιατρικού Συλλόγου Ηρακλείου κ. Χάρη Βαβουρανάκη και •το μέλος του ΕΚΑΒ Νίκος Μυρωδιάς…Το θέμα της ομιλίας ήταν: Τροχαία ατυχήματα και πρώτες βοήθειες,σκοπός της εκδήλωσης ήταν :Να ενημερώσει αλλά και να προβληματίσει το κοινό μίας,τα τροχαία δυστυχήματα στην Κρήτη και συγκεκριμένα στη ευρύτερη περιοχή της Μεσαράς,είναι αρκετά και έχουν μία θέση πρωτιάς στον Χάρτη της Ελλάδας…