Απο τον Δήμο Γόρτυνας:Ο Δήμαρχος Γόρτυνας Νίκος Σχοιναράκης •ο Πρόεδρος του Δ.Σ Δημήτρης Γαρεφαλάκης, •οι αντιδήμαρχοι Στέλιος Μπομποδάκης, Μανώλης Δρετάκης και Αρτέμης Βεϊσάκης, •ο Πρόεδρος της ΔΕΑΤΕΚ Κώστας Σέγκος,• οι Δημοτικοί Σύμβουλοι Μαρία Σφακιανάκη και Κώστας Πηρουνάκης, •οι υποψήφιοι Δήμαρχοι Μιχάλης Κοκολάκης και Νεκτάριος Σκουλάς, •ο Πρόεδρος του Τ.Σ. Αγίων Δέκα Βαλάντης Τσατσάκης, •ο Πρόεδρος του Πολιτιστικού Συλλόγου Αγίων Δέκα Γιάννης Καπαρουδάκης…
Στη συνέχεια προσφέρθηκε δεξίωση σε Ταβέρνα των Αγίων Δέκα με ήχους Κρητικής Μουσικής που μάλιστα χόρεψαν παιδιά απο το Τολό με μεγάλη Επιτυχία …
Στο Τέλος και λίγο Πρίν η Αποστολή ξεκινήσει για το Ταξίδι της Επιστροφής, άφησαν ανοιχτό το Ενδεχόμενο να γίνει Αδελφοποίηση των Δύο Δήμων η των Συλλόγων στο Άμεσο Μέλλον…