0
784

Μεγάλη νίκη για την Γόρτυνα

SHARE

Σπουδαία νίκη πέτυχε η Γόρτυς κόντρα στον αδιάφορο Ζαρό με 3-1 στην τελευταία αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ στον όμιλο παραμονής, αποφεύγοντας έτσι τα μπαράζ παραμονής.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και κατάφεραν να προηγηθούν στο 12ο λεπτό με όμορφη κεφαλιά του Κορδονούρη μετά από εκτέλεση κόρνερ του Καουκάκη. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν και για δεύτερο γκολ και το πέτυχαν στο 25ο λεπτό με τον Τζέρτζι μετά από πλασέ μέσα από την περιοχή.
Στην επανάληψη ο Ζαρός ισορρόπησε το παιχνίδι και μείωσε με τον Γιαννουλάκη στο 69ο λεπτό με πλασέ μέσα από την περιοχή. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να ισοφαρίσουν, όμως κόντρα στην ροή του παιχνιδιού η Γόρτυς “καθάρισε” το παιχνίδι με όμορφη κεφαλιά του Τσαγκαράκη στο 84ο λεπτό μετά από εκτέλεση φάουλ.