Δεν έχουν τέλος τα δυσάρεστα νέα τις τελευταίες μέρες στην Ιεράπετρα με ακόμα ένα θάνατο να έρχεται να προστεθεί αυτό το διήμερο σε αυτούς που προκλήθηκαν αρχικά σε τροχαίο με νταλίκα και τον θάνατο του προπονητή κολύμβησης που βρέθηκε τα ξημερώματα νεκρός σε κεντρικό δρόμο της πόλης.Αυτή τη φορά πρόκειται για ένα 76χρονο άνδρα από το Μεταξοχώρι (Παρσάς), τον οποίο σύμφωνα με πληροφορίες εντόπισε νεκρό, ο υδρονομέας της περιοχής.Ο άνδρας στην προσπάθεια του να κατέβει από το αυτοκίνητο του, παρασύρθηκε από το όχημα, καθώς είχε ξεχάσει να δέσει το χειρόφρενο με αποτέλεσμα να περάσει από πάνω του και να τον τραυματίσει θανάσιμα.Φως στα ακριβή αίτια του θανάτου του άτυχου 76χρονου αναμένεται να ρίξει η νεκροψία – νεκροτομή.