4-2 ΚΕΡΔΙΣΕ Η ΤΡΙΤΩΝΙΑ ΤΟΝ Α.Ο.Τ…

0
1828

Με τον Θανάση Μάρκου σε φανταστική ημέρα η Τριτωνία επικράτησε με 4-2 του ΑΟ Τυμπακίου στο Αστρίτσι στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣΗ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Θανάση Μάρκου ο οποίος δέχτηκε ωραία την μπάλα από τον Πηρουνάκη και με σουτ νίκησε τον Χαραλαμπάκη για το 1-0 στο 30′. Πριν περάσουν 5 λεπτά ο Μάρκου ευστόχησε και πάλι με σουτ για το 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν με πέναλτι του Τριάντη για το 2-1 το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους ο Γκίνης έδωσε ξανά προβάδισμα δύο γκολ στην ομάδα του.

Ακριβώς στην συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού ο Μάρκου ολοκλήρωσε το χατ-τρικ με κοντινό σουτ μέσα από την μικρή περιοχή.

Το μόνο που κατάφερε το συγκρότημα του Πέτρου Μαρινάκη ήταν να μειώσει και πάλι με τον Τριάντη για το τελικό 4-2 στην τελευταία φάση του αγώνα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Τριτωνία: Καπετανάκης, Φτυλάκης, Κουτεντάκης, Μυφτάρι, Μιχελινάκης, Πηρουνάκης (90′ Γιαννόπουλος), Μπαλόκας, Γκίνης (87′ Ματέο), Μάρκου, Φραγκιαδάκης, Ντραγκότι (61′ Ε. Ντραγκότι)

ΑΟ Τυμπακίου: Χαραλαμπάκης, Χαλκιαδάκης, Ντόκο, Παπαδάκης Σ., Παπαδάκης Γ, Τριάντης, Χριστοδουλάκης (55′ Μαστάγκας), Σκουτέλης (70′ Σχοιναράκης), Καρταλλιανάκης (63′ Κιούπι), Μπριλάκης, Κουτεντάκης (46′ Παπαδομανωλάκης)