2-2 Ο ΖΑΡΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΤΡΙΤΩΝΙΑ…

0
659

Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα στον Ζαρό και την Τριτωνία για την 12η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ, με σκορ 2-2.

Στα τελευταία οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην ισοφάριση και έγιναν η πρώτη ομάδα που παίρνει βαθμό εντός Ζαρού.

Το σκορ για την Τριτωνία άνοιξε στο 6ο λεπτό με προβολή ο Μιχάλης Φραγκιαδάκης γράφοντας το 0-1.

Άμεση ήταν η αντίδραση από τους παίκτες του Δημήτρη Κόκκινου, και πέντε λεπτά αργότερα στο 11′ έκαναν το 1-1 με τον Χριστοφοράκη μετά από πάσα του Λέσι.

Λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ο Καραμανιτάκης μετά από ασσίστ του Χριστοφοράκη με σουτ από κοντά έγραψε το 2-1 για τον Ζαρό, σκορ ημιχρόνου.

Δοκάρι για τους γηπεδούχους είχε στην επανάληψη ο Λέσι, ενώ ο Χριστοφοράκης στο 80′ είχε χαμένο τετ-α-τετ.

Η Τριτωνία από την άλλη ανέβασε την απόδοση της στην επανάληψη και είχε πολύ καλή στιγμή με τον Μάρκου.

Στο 85ο λεπτό με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ο Μιχάλης Φραγκιαδάκης έγραψε το 2-2. Μετά από ατομική ενέργεια ο δυναμικός επιθετικός διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΖΑΡΟΣ: Σταματάκης, Ανδρεαδάκης (70′ Κουρουθιανάκης), Λαδιανός, Μητρόπουλος, Καραμανιτάκης, Φραγκιαδουλάκης, Μόντι, Παραθύρας (80′ Κούπε), Χριστοφοράκης, Αναγνωστάκης (75′ Κοζορώνης), Λέσι (85′ Γιατρομανωλάκης)

ΤΡΙΤΩΝΙΑ: Καπετανάκης, Φτυλάκης, Κουτεντάκης, Μυφτάρι, Μιχελινάκης, Στρατιδάκης (55′ Κάλλας), Ντραγκότι Ε. (55′ Βαρσάμης), Πηρουνάκης, Φραγκιαδάκης Μ. (89′ Φραγκιαδάκης Γ.), Μάρκου, Μπαλόκας (55′ Γκίνης)