ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗ ΓΟΡΤΥΝΑ ΣΤΟ ΑΣΤΡΙΤΣΙ…

0
2541

Σπουδαία νίκη στο Αστρίτσι επί της Τριτωνίας, την οποία πλησίασε στον ένα βαθμό.

Μόλις στο 9’ ο Κλαπάκης πέρασε μία όμορφη μπαλιά στον Δάσκο κι εκείνος πλάσαρε εύστοχα για το 0-1.

Στο 25’ οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με το Μάρκου, ενώ στο 34’ ο Δημήτρης σημάδεψε εκ νέου το δοκάρι της Τριτωνίας.

Ένα λεπτό αργότερα ο Δάσκος βρήκε για δεύτερη φορά στόχο στην αναμέτρηση και διπλασίασε τα τέρματα της Γόρτυνας.

Ο Γκίνη στο 38’ μείωσε σε 1-2 για την Τριτωνία, η οποία μπήκε ξανά στο παιχνίδι, με το το πρώτο μέρος να ολοκληρώνεται με αυτό το σκορ.

Στην επανάληψη, σημειώθηκαν ακόμα δύο τέρματα, ένα για κάθε ομάδα.

Στο 68ο λεπτό, ο Δάσκος από εκτελεστής έγινε δημιουργός και έδωσε τη δυνατότητα στον Φουντουλάκη να σκοράρει για το 1-3.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Σεληνιωτάκης μείωσε σε 2-3, όμως πλέον ήταν αργά με το τελικό αποτέλεσμα να στέλνει τη Γόρτυνα στο -1 από την Τριτωνία.

Οι συνθέσεις:

Τριτωνία:  Καπετανάκης, Φτυλάκης(90+ Φραγκιαδάκης Γ.), Σεληνιωτάκης, Κουτεντάκης, Μυφτάρι, Ντραγκότι Η.(75′ Μιχελινάκης), Στρατιδάκης(60′ Μπαλώκας), Γκίνη, Πηρουνάκης(75′ Ντραγκότι Ρ.), Μάρκου, Φραγκιαδάκης

Γόρτυς: Κοζονακης, Ξαγοραρακης, Γενιτσαρίδης, Κοκορέλιας, Γιαννουλάκης, Δάσκος (89′ Μάλο), Δημήτρης (65′ Ψωμάς), Κλαπάκης (51′ Μανουσάκης), Μεγάλης, Μπαντούνας (93′ Πολυμερίδης), Φουντουλάκης.