Ο ΠΑΟΚΡΟΥΣΩΝΑΣ ΚΕΡΔΙΣΕ 4-0 ΤΗΝ ΓΟΡΤΥΝΑ…

0
496

Ένα να παιχνίδι που είχε ένα πέναλτι και μία αποβολή.

Στο πρώτο ημίχρονο, η Γόρτυς στάθηκε αρκετά καλά στον αγωνιστικό χώρο με το σκορ να παραμένει στο 0-0, κάτι που στην επανάληψη άλλαξε άρδην.

Στο 53ο λεπτό ο Γενιτσαρίδης ανέτρεψε τον Παπαδιό, δόθηκε πέναλτι, κάτι που δεν άρεσε στον Κεφάκη, ο οποίος διαμαρτυρήθηκε έντονα στον διαιτητή της αναμέτρησης, γεγονός που επέφερε την αποβολή του με δύο κίτρινες κάρτες.

Με τον Κοζορώνη να ευστοχεί στην εκτέλεση του πέναλτι, ο ΠΑΟΚ πίεσε στη συνέχεια και σημείωσε ακόμα τρία τέρματα.

Ο Στρατήγης στο 56’ έκανε το 2-0 και στο 62’ ο Ανωγειανάκης με καλό σουτ σημείωσε το 3-0. Το τελικό 4-0 πραγματοποίησε ο Ανωγειανάκης στο 74’ με ωραίο δυνατό σουτ.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΠΑΟΚ: Κασμερίδης, Απλαδάς (64’ Ξηρός), Κοζορώνης, Παπαδιός, Βασιλείου, Σκούφος, Χατζησεβαστός, Ξημεράκης, Στρατήγης (87’ Σιγανάκης), Καλομοίρης (80’ Βαμβουκάκης), Γεωργόπουλος (46’ Ανωγειανάκης)

Γόρτυς: Σαβουιδάκης, Γενιτσαρίδης, Πολυμερίδης (80’ λ.τ. Χουδετσανάκης), Γιαννουλάκης, Μάλο Μ. Κέφακης, Γιωργαλάς, Δάσκος (60’ Γιονί), Μπατούνας, Φουντουλάκης (25’ λ.τ. Μηναδάκης), Κλαπάκης