ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΤΗΣ ΓΟΡΤΥΝΑΣ ΠΟΥ ΚΕΡΔΙΣΕ ΜΕ 5-0 ΤΗΝ ΤΡΙΤΩΝΙΑ…

0
538

Η ομάδα των Αγίων Δέκα στην επανάληψη σε έξι λεπτά πέτυχε 3 γκολ από το 51΄μέχρι το 57΄και τελικά έφτασε σε μια άνετη επικράτηση με σκορ 5-0!

Ο «χορός» των γκολ άνοιξε στο 51΄με πλασέ του Κλαπάκη (1-0), ενώ ο ίδιος παίκτης με νέο πλασέ στο 55΄έκανε το 2-0. Στο 57΄ο Μπαντούνας με σουτ αύξησε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Στο 71΄οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι με τον Κλαπάκη και το εκτέλεσε εύστοχα ο Καλομοίρης (4-0), ενώ ο Κλαπάκης στο 86΄πέτυχε και τρίτο προσωπικό γκολ με πλασέ και διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

Για την Τριτωνία ο αγώνας αυτός ήταν μια κακή παρένθεση, ενώ για τους νικητές η πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα.

Διαιτητής ήταν ο κ. Σαμιωτάκης

ΓOPTYΣ: Σαβουιδάκης, Κοκορέλιας, Ξαγοραράκης, Γενιτσαρίδης (80΄Φάκας), Γιαννουλάκης, Μανουσάκης (60΄λ.τ Κεφάκης), Πολυμερίδης, Καλομοίρης (76΄Φουντουλάκης), Ψωμάς, Μπατούνας (81΄Μηναδάκης), Κλαπάκης.

ΤΡΙΤΩΝΙΑ: Καπετανάκης, Σπυριδάκης, Κουτεντάκης (55΄Ρουσάκης), Πηρουνάκης, Μιαούλης, Μπαλόκας, Στρατιδάκης (75΄Μιχελινάκης), Ντόντα (49΄Μάρκου), Φραγκιαδάκης, Μερκουλίδης, Βαρσάμης (60΄Μιφτάρι).