ΔΙΠΛΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΡΩΜΑΝΟ ΠΟΥ ΚΕΡΔΙΣΕ ΣΤΟΥΣ ΑΓΙΟΥΣ ΔΕΚΑ ΤΗΝ ΓΟΡΤΥΝΑ…

0
539

Σπουδαίο διπλό πέτυχε ο Ρωμανός στην δύσκολη έδρα των Αγ. Δέκα εκεί όπου επικράτησε με 0-1 της Γόρτυνας για την 6η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ.

Φωνές και παράνονα από τους γηπεδούχους για την διαιτησία για πέναλτι στο 93ο λεπτό πάνω στον Μπαντούνα, ενώ διαμαρτύρεται και για ακυρωθέν γκολ του Καλομοίρη.

Χρυσός σκόρερ για τον Ρωμανό ο Κώστας Μιχελακάκης.

Ο πολύπειρος άσσος για άλλη μια φορά βρήκε δίχτυα και στο 77ο λεπτό μετά από σέντρα κατέβασε την μπάλα και με μονοκόμματο σουτ έγραψε το 0-1 χαρίζοντας την νίκη στην ομάδα της Ελιάς.

Να αναφέρουμε πως η Γόρτυς ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με δέκα ποδοσφαιριστές μετά και την αποβολή με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Γενιτσαρίδη στο 55ο λεπτό.

Στους 5 βαθμούς και την 11η θέση έμειναν οι γηπεδούχοι με τους κιτρινόμαυρους να φτάνουν τους 11 και την τέταρτη θέση.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΓΟΡΤΥΣ: Σαβουιδάκης, Ξαγοραράκης, Γενιτσαρίδης, Κωστάκης, Κοκορέλιας, Γιαννουλάκης, Κεφάκης, Πολυμερίδης, Κλαπάκης (55′ Δημήτρης), Καλομοίρης, Μπαντούνας

ΡΩΜΑΝΟΣ: Μυλωνάκης, Κουκάκης, Παχάκης, Κάββαλος (75′ Μαυρίδης), Κορτσινίδης, Γκαναδάκης, Γιακουμάκης, Μιχελακάκης, Χαλκιαδάκης (90′ Λασηθιωτάκης), Λεμονιάς (70′ Χουρδάκης), Παπουτσιδάκης