ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ Α.Ο.Τ…

0
580

Ακόμα μία ισοπαλία για ΑΟΤ, 1-1 με την ΑΕΚατσαμπά…

Το πέμπτο του φετινό “χ” σημείωσε ο ΑΟΤυμπακίου, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλος με 1-1 κόντρα στην ΑΕΚατσαμπά Di Babbo Climatecnica.

Στο γήπεδο Τυμπακίου η ομώνυμη ομάδα φιλοξενείσαι την ΑΕΚατσαμπά στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣΗ.

Ήταν ένα παιχνίδι με δυνατές μονομαχίες που σίγουρα δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας.

Ο ΑΟΤ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και ευτύχησε να προηγηθεί μόλις στο 16ο λεπτό.

Ο Γιώργος Παπαδάκης με όμορφη εκτέλεση φάουλ έγραψε το 1-0.

Γενικά κατά το πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή και τον μεγαλύτερο έλεγχο του αγώνα.

Στην επανάληψη η ΑΕΚ μπήκε πιο δυνατά και αμέσως ισορρόπησε στον αγώνα.

Μετά από σέντρα από τα αριστερά και αδράνεια στην άμυνα του Τυμπακίου ο Πέτρος Νικολάου με κεφαλιά ισοφάρισε, κάνοντας το 1-1.

Στα τελευταία λεπτά το ματς έγινε ροντέο, με την μπάλα να είναι ουσιαστικά πάνω-κάτω.

Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να “κλέψουν” το ματς, αλλά ο Σπύρου που βγήκε σε τετ-α-τετ στο 90ο λεπτό δεν κατάφερε να σκοράρει.

Ο βαθμός της ισοπαλίας κρατά την ΑΕΚ στην 3η θέση της βαθμολογίας με 11 πόντους, ενώ ο ΑΟΤ παραμένει χωρίς νίκη και με τους 5 βαθμούς των ισοπαλιών βρίσκεται αρκετά χαμηλότερα.

Συνθέσεις:

ΑΟΤ (Κουτεντάκης): Χαραλαμπάκης, Χαλκιαδάκης, Σκαντζάκης., Παπαδάκης Στ., Παπαδομανωλάκης (59′ Άλμπερτ), Κουτεντάκης Τ., Τριάντης, Ντόκο, Παπαδάκης Γ., Μαραγκάκης (67′ Σκουτέλης), Μαρκομιχελάκης (57′ Παπαδάκης Ν.)

ΑΕΚατσαμπά (Ανδριανάκης): Λιουδάκης, Κάββαλος, Λιακάκης, Τσίχλας, Καραφωτιάς Τ (46′ Ζηρδέλης), Καραφωτιάς Δ., Καλαμιώτης, Νικολάου Π. (79′ Κατσαρής), Νικολάου Χ. (81′ Νταγκίνης), Στεφανάκης (46′ Λέλεκας), Σπύρου