ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ ΣΤΙΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ Η ΦΑΙΣΤΟΣ-ΠΥΡΓΙΩΤΙΣΣΑ…

0
760

Κερδίζοντας με σκορ 3-1 τον Δωριέα.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά και κατάφεραν να αιφνιδιάσουν τον αντίπαλο. Στο 12΄άνοιξαν το σκορ με σουτ έξω από την περιοχή του Κακουλαντωνάκη Στ. (0-1).

Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν τον αγώνα και μέχρι την λήξη του πρώτου ημιχρόνου είχαν καταφέρει να ανατρέψουν το σκορ με δύο τέρματα του Μπριλάκη.

Και στις δύο περιπτώσεις ο παίκτης της ομάδας της Μεσαράς βρέθηκε αφύλακτος σε στημένες φάσεις και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα στο 35΄και στο 40΄(2-1).

Στην επανάληψη η Φαιστός-Πυργιώτισσα “καθάρισε” τον αγώνα με πλασέ του Παπαδάκη Γ. του Γ. (3-1).

Ευκαιρίες για τους γηπεδούχους έχασαν οι Γκιόσα (3 περιπτώσεις), Νικολιδάκης και Τάρε (2 περιπτώσεις), ενώ για τους φιλοξενούμενους ο Ζωγραφάκης.

Διαιτητής ήταν ο κ. Σφακιανάκης Δ.

ΦΑΙΣΤΟΣ-ΠΥΡΓΙΩΤΙΣΣΑ: Μπουρδελής, Γκερεδάκης, Παπαδάκης Γ. του Μ., Μακριδάκης, Χατζιδάκης (82΄Ανδρουλάκης), Παπαδάκης Α., Μπριλάκης, Νικολιδάκης (46΄Γρηγοράκης Γ.), Μαυρογιαννάκης, Κιόσα (75΄Τάρε), Παπαδάκης Γ. του Γ. (80΄Τζωρτζακάκης).

ΔΩΡΙΕΑΣ: Μαστραντωνάκης, Μούκα (46΄Νικολακάκης), Κακουλαντωνάκης Στ. (80΄Παπαδαντωνάκης), Κακουλαντωνάκης Κ., Ζωγραφάκης, Τζιμπιμπάκης, Σημιανάκης (80΄Τσακιρίδης), Γκιούζι (65΄Καλουδάκης), Χίντρι, Βιλανάκης, Λουλάκης.