618

film1

Panom02

Οι παίκτες του ΠΑΝΟΜ μπήκαν στο γήπεδο φουριόζοι και μόλις στο 3’ ο Ανδρικάκης είπε διπλό όχι σε προσπάθειες των επιθετικών του.
Τρία λεπτά αργότερα η Γόρτυς έχασε το Μπαλωμένο (διάστρεμμα έδειξαν οι ακτινογραφίες που έβγαλε στο ΠΑΓΝΗ) και στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Τζανάκης άνοιξε το σκορ για τον ΠΑΝΟΜ.

Panom03

Στο 14’ ο Φουκαράκης έκανε το 2-0 , ενώ πέντε λεπτά αργότερα ξανά ο Τζανάκης έκανε 3 τα τέρματα του ΠΑΝΟΜ.
Στο 27’ ο ΠΑΝΟΜ κέρδισε πέναλτι, με το Μυλωνά να ευστοχεί από την άσπρη βούλα και να γράφει το 4-0  ολοκληρώνοντας ένα εφιαλτικό μισάωρο για την Γόρτυνα .

Panom04

Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, με την Γόρτυνα να καταγράφει σ’ αυτό το ημίχρονο μια όλη κι όλη καλή στιγμή, στο 17 σε σουτ του Μαθιουδάκη.

Panom05

Στο δεύτερο ημίχρονο η φιλοξενούμενοι  φάνηκαν να μπαίνουν κάπως καλύτερα στο γήπεδο και στο 49’ ο Κοζυράκης μόνος από δεξιά δεν κατόρθωσε να μειώσει.

Από εκεί και μετά ο Μυλωνάς πήρε το όπλο του και με δυο δικά του γκολ στο 60’ και 90’, έκανε χατ-τρικ για τον εαυτό του και 6 τα τέρματα της ομάδας του, ενώ στο ενδιάμεσο διάστημα οι παίκτες του ΠΑΝΟΜ έχασαν κι άλλες ευκαιρίες για ευρύτερο σκορ.Panom06

Μοναδικό θετικό στοιχείο για την Γόρτυνα στο χθεσινό ματς, ήταν η συμμετοχή για 20 περίπου λεπτά στο ματς του «πιτσιρικά» Μανώλη Παπαδομανωλάκη στη θέση του τερματοφύλακα.
Ο μόλις 16 χρονών Παπαδομανωλάκης, μπήκε στο ματς όταν όλα είχαν κριθεί, δεν φοβήθηκε στιγμή τους αντίπαλους παίκτες, ενώ είχε και μια δύο καλές επεμβάσεις με κορυφαία αυτή του 85’ λεπτού, όταν κατέβασε από το «Γ» το σουτ του Τζανάκη, με όλο το γήπεδο να τον καταχειροκροτεί.
Ο μικρός είναι σίγουρο ότι αν συνεχίσει να δουλεύει, έχει όλα τα φόντα να πρωταγωνιστήσει τα επόμενα χρόνια στο τοπικό ποδόσφαιρο.

Panom07

ΠΑΝΟΜ: Ζαχαριάδης, Μαυρίδης, Χαλκιαδάκης(75’ Δαριβιανάκης), Τζιράκης, Κολιακουδάκης, Καπετανάκης(60’ Κατσούλης Γ.), Διαμαντάκης(70’ Νικολί), Αραβιάκης, Τζανάκης, Μυλωνάς, Φουκαράκης(60’ Ρεμούνδος)

ΓΟΡΤΥΣ: Ανδρικάκης(75’ Παπαδομανωλάκης), Ξαγοραράκης, Μπαλωμένος(5’ λ.τ. Χουδετσανάκης), Μάλο, Μηναδάκης(80’ Μαργαριτάκης), Κοκολάκης, Κεφάκης, Αντουράκης, Κοζυράκης(80’ Μικέλ), Μπέης, Μαθιουδάκης