Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 40’ με τον Κονιδάκη ( 0-1 ) , ενώ με την επανέναρξη του δευτέρου μέρους ο Πέτρος Στρατήγης σημάδεψε αρχικά στο δοκάρι για να κάνουν στη συνέχεια (στο 65’) οι γηπεδούχοι το 1-1 με κεφαλιά του Κεφάκη.Στο 74’ ο Σακλαμάκης κέρδισε πέναλτι, ο ίδιος το εκτέλεσε εύστοχα δίνοντας εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του Γαζίου. Το τελικό 2-2 διαμορφώθηκε στο 90’ με τον Μαθιουδάκη για τη Γόρτυνα.ΓΟΡΤΥΣ: Ανδρικάκης, Ξαγοραράκης, Μπαλωμένος(83’ Μηναδάκης), Αντουράκης(30’ λ.τ. Μαργαριτάκης), Αεράκης, Κοκολάκης, Κωστάκης(52’ λ.τ. Μάλο), Κεφάκης, Μαθιουδάκης, Μπέης, Κοζυράκης(73’ Μικέλ)ΑΛΜΥΡΟΣ: Ροδουσάκης, Αποστολάκης, Σταυρακάκης, Κλάδος, Απλαδάς Τ., Κονιδάκης(70’ Τσουπάκης), Μανωλακάκης Β., Στρατήγης Π.(73’ Κατσαμάνης), Στρατήγης Α., Απλαδάς Η.(87’ Κεφαλογιάννης), Σακλαμάκης![](https://i1.wp.com/apopsilive.gr/wp-content/uploads/2017/11/IMG_1220.jpg?zoom=0.64&resize=728%2C511)
![](https://i1.wp.com/apopsilive.gr/wp-content/uploads/2017/11/IMG_1221.jpg?zoom=0.64&resize=728%2C530)
![](https://i1.wp.com/apopsilive.gr/wp-content/uploads/2017/11/IMG_1223.jpg?zoom=0.64&resize=728%2C522)
![](https://i2.wp.com/apopsilive.gr/wp-content/uploads/2017/11/IMG_1224.jpg?zoom=0.64&resize=728%2C505)
![](https://i2.wp.com/apopsilive.gr/wp-content/uploads/2017/11/IMG_1226-1.jpg?zoom=0.64&resize=728%2C546)
![](https://i1.wp.com/apopsilive.gr/wp-content/uploads/2017/11/IMG_1220.jpg?zoom=0.64&resize=728%2C511)
![](https://i1.wp.com/apopsilive.gr/wp-content/uploads/2017/11/IMG_1221.jpg?zoom=0.64&resize=728%2C530)
![](https://i1.wp.com/apopsilive.gr/wp-content/uploads/2017/11/IMG_1223.jpg?zoom=0.64&resize=728%2C522)
![](https://i2.wp.com/apopsilive.gr/wp-content/uploads/2017/11/IMG_1224.jpg?zoom=0.64&resize=728%2C505)
![](https://i2.wp.com/apopsilive.gr/wp-content/uploads/2017/11/IMG_1226-1.jpg?zoom=0.64&resize=728%2C546)