2-2:Ο Α.Ο.Τ. ΜΕ ΤΗΝ ΤΡΙΤΩΝΙΑ ΣΤΟ ΤΥΜΠΑΚΙ…

0
879

Πανέμορφο παιχνίδι στο Τυμπάκι εκεί όπου για την 2η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ ΑΟΤ και Τριτωνία έμειναν ισόπαλοι στο 2-2.

Ο Δήμαρχος Φαιστού Νικολιδάκης Γρηγόρης με τον Αντιδήμαρχο Φασομυτάκη Γιάννη στον Πάγκο του Α.Ο.Τ…

Η ομάδα του Τυμπακίου αν και βρέθηκε μπροστά με δύο γκολ διαφορά, οι παίκτες του Στέλιου Ανωγειανάκη έδειξαν χαρακτήρα και με δύο τέρματα τσίμπησαν έναν σημαντικό βαθμό.

Φόβοι για σοβαρό τραυματισμό και χιαστό για τον ποδοσφαιριστή της Τριτωνίας, Μαρίνο Παπουτσάκη που αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο στο 55ο λεπτό.

Το σκορ για τους ασπρόμαυρους άνοιξε στο 15ο λεπτό ο Παπαδάκης Γ. με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι για να κάνει το 1-0 σκορ που ήταν και ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και το 55ο λεπτό ο ίδιος ποδοσφαιριστής με απευθείας εκτέλεση κόρνερ (!) διπλασίασε τα τέρματα του

ΑΟ Τυμπακίου γράφοντας το 2-0.

Η απάντηση της Τριτωνίας ήταν άμεση και ο Μάρκου με σουτ στην κλειστή γωνία μείωσε σε 2-1 στο 70ο λεπτό.

Η ομάδα του Αστριτσίου δεν έμεινε εκεί και στο 75′ ο Πηρουνάκης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από την άσπρη βούλα διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Να σημειώσουμε πως οι γηπεδούχοι στην φάση του πέναλτι έχασαν με αποβολή τον Σκαντζάκη που δέχθηκε κόκκινη κάρτα για την ανατροπή.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΑΟΤ: Χαραλαμπάκης, Χαλκιαδάκης, Σκαντζάκης, Παπαδάκης Ν., Παπαδάκης Στ. (70′ Μαραγκάκης Αρ.), Κουτεντάκης Τ., Ντόκο, Τριάντης, Άλμπερτ (68′ Καρταλιανάκης), Μαρακομιχελάκης (46′ Μαραγκάκης Αντ.), Παπαδάκης Γ.

ΤΡΙΤΩΝΙΑ: Καπετανάκης, Κάλλας, Κουτεντάκης Π., Μερκουλίδης (30′ λτ. Βαλσάμης), Παπουτσάκης (55′ λτ. Στρατιδάκης), Φτυλάκης, Πηρουνάκης, Ρουσσάκης, Μπαλόκας (46′ Μιαούλης), Μάρκου (85′ Ντόκα), Φραγκιαδάκης