Την Τρίτη 2 Ιουλίου 2019 στις 20:00 στο νέο σταθμό ΚΤΕΛ (αίθουσα πρώην Φουγάρο, Λεωφόρος Ικάρου 9), θα πραγματοποιήσει την κεντρική προεκλογική του ομιλία ο υποψήφιος βουλευτής Ηρακλείου του Κινήματος Αλλαγής κ.Χρήστος Στρατάκης.
![](https://gortynalive.com/wp-content/uploads/2019/06/image-104.jpg)
Ο κ.Στρατάκης απευθύνει κάλεσμα στους πολίτες να συμμετέχουν και όπως αναφέρει στην πρόσκλησή του “η συμμετοχή σας, μου δίνει δύναμη για Αλλαγή με Αξιοκρατία και Ανανέωση”.