ΜΕΓΑΛΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΝΟΔΕ-ΔΗΜΤΟ …

0
739

Χωρίς προβλήματα και με ικανοποιητική συμμετοχή διεξάγονται οι εκλογές στο εσωτερικό της ΝΔ στο Ηράκλειο. Μέχρι και τις 12 το μεσημέρι, σύμφωνα με τις εκτιμήσεις, στο εκλογικό κέντρο της Αρχιεπισκόπου Μακαρίου όπου στεγάζονται τα γραφεία της ΝΟΔΕ, είχαν ψηφίσει περίπου 300 με 350 άτομα.
Το μόνο “πρόβλημα” που προκέκυψε με κάποιους ψηφορόρους ήταν το γεγονός ότι προσήλθαν στις κάλπες χωρίς να έχουν ανανεώσει την κάρτα μέλους με συνέπεια να μην μπορούν να ψηφίσουν.
Οι κάλπες κλείνουν στις 7 το απόγευμα.
Yπενθυμίζεται πως σύμφωνα με τα στοιχεία που έδωσε η ΝΔ στη δημοσιότητα, πανελλαδικά 155.335 πολίτες κατέβαλαν την ετήσια συνδρομή των 12 ευρώ, αποκτώντας το δικαίωμα του εκλέγειν και του εκλέγεσθαι στην επικείμενη διαδικασία με 27.896 πολίτες να γίνονται μέλη της Νέας Δημοκρατίας για πρώτη φορά.

Οι υποψήφιοι στην ΠΕ Ηρακλείου:

Υποψήφιος Πρόεδρος για τη ΝΟ.Δ.Ε. Ηρακλείου
Καρκανάκης Ευάγγελος του Εμμανουήλ

Υποψήφια Μέλη για τη ΝΟ.Δ.Ε. Ηρακλείου
Βαρούχας Βασίλειος του Γεωργίου
Ζερβός Ελευθέριος του Γεωργίου
Κουντουράκη Ελένη του Εμμανουήλ
Λυρώνης Γεώργιος του Κωνσταντίνου
Μαγκουσάκης Ευστράτιος του Δημητρίου
Παπαδάκης Ευάγγελος του Συμεών
Πλεύρης Εμμανουήλ του Μηνά
Σημαιάκη Ευαγγελία του Γεωργίου
Τσαντηράκη Ελένη του Στυλιανού
Φραγκιαδάκης Χαράλαμπος του Πέτρου
Χαλκιαδάκη Χρυσάνθη του Μιχαήλ
Χατζηνικολάου Ιωάννης του Κωνσταντίνου

Υποψήφιος Πρόεδρος για τη ΔΗΜ.Τ.Ο. Αρχανών – Αστερουσίων
Μαργελάκης Ιωάννης του Στεφάνου

Υποψήφια Μέλη για τη ΔΗΜ.Τ.Ε. Αρχανών – Αστερουσίων
Βλαχάκης Γεώργιος του Ευαγγέλου
Γκοντές Νικόλαος του Προδρόμου
Καδιανάκης Γεώργιος του Εμμανουήλ
Μαζαρός Εμμανουήλ του Νικολάου
Ράικος Μιχαήλ του Χρήστου
Σηφάκη Ελένη του Αλεξάνδρου
Σηφάκης Δημήτριος του Ιωάννη
Τριβιζαδάκης Γεώργιος του Νικήτα

Υποψήφια Πρόεδρος για τη ΔΗΜ.Τ.Ο. Βιάννου
Γαρεδάκη Ευλαμπία του Αντωνίου
Υποψήφια Μέλη για τη ΔΗΜ.Τ.Ε. Βιάννου
Βουλά Μαρία του Χριστοφόρου
Καραμανωλάκης Εμμανουήλ του Γεωργίου
Κονσολάκης Δημήτριος του Εμμανουήλ
Μπουμπάκης Μιχαήλ του Ιωάννη
Νεραντζάκης Δημήτριος του Νικήτα
Παντουβάκης Εμμανουήλ του Πέτρου
Πετράκης Νικόλαος του Κωνσταντίνου
Πνευματικάκης Μάριος του Ιωάννη
Ψαρολογάκης Νικόλαος του Δημητρίου

Υποψήφιος Πρόεδρος για τη ΔΗΜ.Τ.Ο. Γόρτυνας
Ξυλούρης Εμμανουήλ του Βασιλείου

Υποψήφια Μέλη για τη ΔΗΜ.Τ.Ε. Γόρτυνας
Αγγελιδάκης Εμμανουήλ του Κωνσταντίνου
Ανδρεαδάκης Μιχαήλ του Κωνσταντίνου
Ηγουμενάκης Γεώργιος του Αντωνίου
Κατσαμάνης Ιωάννης του Γεωργίου
Κρουσταλάκης Γεώργιος του Δημητρίου
Κωστομανωλάκης Κωνσταντίνος του Μιχαήλ
Ξυλούρης Βασίλειος του Γεωργίου
Φραγκιαδάκης Γεώργιος του Εμμανουήλ

Υποψήφιος Πρόεδρος για τη ΔΗΜ.Τ.Ο. Ηρακλείου
Καλοκύρης Εμμανουήλ του Γεωργίου

Υποψήφια Μέλη για τη ΔΗΜ.Τ.Ε. Ηρακλείου
Γιακουμάκης Κωνσταντίνος του Ζαχαρία
Γριβάκη Δέσποινα του Μιχαήλ
Καμπουράκης Αλέξανδρος του Νικολάου
Λιναρδάκης Μιχαήλ του Παναγιώτη
Λυδάκης Χαράλαμπος του Σοφοκλή
Μεραμβελιωτάκης Γεώργιος του Αντωνίου
Μπάκιντα Ευαγγελία του Διογένη
Ορφανίδης Αντώνιος του Κωνσταντίνου
Σπετσίδης Νικόλαος του Εμμανουήλ
Τρούλης Γεώργιος του Σπυρίδωνα
Χατζηδάκης Γεώργιος του Εμμανουήλ
Χατζημηνάς Κωνσταντίνος του Ιωάννη

Υποψήφιος Πρόεδρος για τη ΔΗΜ.Τ.Ο Μαλεβιζίου
Παραγιουδάκης Ιωάννης του Εμμανουήλ

Υποψήφια Μέλη για τη ΔΗΜ.Τ.Ε. Μαλεβιζίου
Απλαδάς Εμμανουήλ του Χαραλάμπους
Αστερατάκης Μιχαήλ του Εμμανουήλ
Βεργετάκη Στυλιανή του Ζαχαρία
Κεφαλογιάννης Κωνσταντίνος του Γεωργίου
Κοτζαμάνης Ευστράτιος του Ευθυμίου
Λουδιανός Μιχαήλ του Γεωργίου
Σαλούστρος Βασίλειος του Ιωάννη
Τρούλης Γεώργιος του Εμμανουήλ
Φουντουλάκης Παναγιώτης του Μιχαήλ

Υποψήφιος Πρόεδρος για τη ΔΗΜ.Τ.Ο. Μινώα Πεδιάδος
Αγγελάκης Ιωάννης του Κωνσταντίνου

Υποψήφια Μέλη για τη ΔΗΜ.Τ.Ε. Μινώα Πεδιάδος
Βιτσαξάκης Μαρίνος του Μηνά
Κελαράκης Γεώργιος του Μιχαήλ
Λέλεκας Ευστράτιος του Νικολάου
Μαστρόκαλος Γεώργιος του Δημητρίου
Μαυραντωνάκης Νικόλαος του Αλεξάνδρου
Οικονομάκης Γεώργιος Του Εμμανουήλ
Πεχυνάκης Τριαντάφυλος του Εμμανουήλ
Χιαμηλάκης Νικόλαος του Εμμανουήλ
Χουλάκης Κωνσταντίνος του Ζαχαρία

Υποψήφιος Πρόεδρος για τη ΔΗΜ.Τ.Ο Φαιστού
Πουλινάκης Μανούσος του Γεωργίου

Υποψήφια Μέλη για τη ΔΗΜ.Τ.Ε. Φαιστού
Ζευγαδάκης Φανούριος του Εμμανουήλ
Κοκαράκης Γεώργιος του Κωνσταντίνου
Καφάτου Μαρία του Γεωργίου
Λεμονομιχελάκης Μιχαήλ του Αστρινού
Λενακάκης Αριστοτέλης του Αριστείδη
Μερωνιανάκης Γεώργιος του Μιχαήλ
Παπουτσάκης Εμμανουήλ του Βασιλείου
Σπανακάκη Κυριακή του Εμμανουήλ
Τσιριντάνης Δαμουλής του Ιωάννη

Υποψήφιοι Πρόεδροι για τη ΔΗΜ.Τ.Ο. Χερσονήσου
Μανίκα-Γιαννουλάκη Νεκταρία-Παναγιώτα του Γεωργίου
Πλουμάκης Γεώργιος του Σταύρου

Υποψήφια Μέλη για τη ΔΗΜ.Τ.Ε. Χερσονήσου
Αργυράκης Εμμανουήλ του Κωνσταντίνου
Καλαϊτζάκης Εμμανουήλ του Κωνσταντίνου
Κουβίδης Νικόλαος του Ευαγγέλου
Μαγούλης Σταύρος του Εμμανουήλ
Μαυριτσάκης Μιχαήλ του Εμμανουήλ
Μαυρογιάννης Ιωάννης του Γεωργίου
Παττακός Αιμίλιος του Πολυχρόνη
Σφακιανάκης Μιχαήλ του Εμμανουήλ
Τροχαλάκης Αλέξανδρος του Ιωάννη
Τσατσάκης Μιχαήλ του Γεωργίου

Υποψήφιοι Σύνεδροι από τη Ν.Ο. Ηρακλείου
Βαρούχας Βασίλειος του Γεωργίου
Ζερβός Ελευθέριος του Γεωργίου
Καλαϊτζάκης Εμμανουήλ του Κωνσταντίνου
Καλεντάκης Παντελής του Ζαχαρία
Καλοκύρης Εμμανουήλ του Γεωργίου
Κεφαλογιάννης Κωνσταντίνος του Γεωργίου
Κουντουράκη Ελένη του Εμμανουήλ
Λιναρδάκης Μιχαήλ του Παναγιώτη
Λυρώνης Γεώργιος του Κωνσταντίνου
Μανουράς Αριστείδης του Γεωργίου
Μαρής Στέργιος του Μιχαήλ
Μαυρογιάννης Ιωάννης του Γεωργίου
Ορφανίδης Αντώνιος του Κωνσταντίνου
Παπαδάκης Ευάγγελος του Συμεών
Παπαδάκης Μηνάς του Αντωνίου
Φλώκος Ξενοφών του Θεοδώρου-Γιακουμή
Φραγκιαδάκης Χαράλαμπος του Πέτρου
Χαλκιαδάκη Χρυσάνθη του Μιχαήλ
Χατζηνικολάου Ιωάννης του Κωνσταντίνου

Οι υποψήφιοι στην ΠΕ Ρεθύμνου:

ΝΟΔΕ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ: Φουρφουλάκης Εμμανουήλ του Ιωάννη

ΥΠΟΨΗΦΙΑ ΜΕΛΗ ΝΟΔΕ: Βαρδάκης Zαχαρίας του Ανδρέα
Κοτζάκη Ειρήνη του Γεωργίου
Λελεδάκης Ιωάννης του Γεωργίου
Μανιουδάκης Ευάγγελος του Βαρδή
Νίνος Θεόδωρος του Νικολάου
Ξεξάκης Γεώργιος του Γεωργίου
Πετράκης Ιωσήφ του Αναστασίου
Σπανουδάκης Στυλιανός του Αρκαδίου
Στεφανάκης Πέτρος του Ευάγγελου
Τρουλλινός Ιωάννης του Κωνσταντίνου
Φουντιδάκης Εμμανουήλ του Κωνσταντίνου

ΔΗΜΤΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ: Πιτσιδιανάκης Γεώργιος του Ελευθέριου

ΥΠΟΨΗΦΙΑ ΜΕΛΗ ΔΗΜΤΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Αποστολάκης Παντελής του Κωνσταντίνου
Βαρανάκης Εμμανουήλ του Ευάγγελου
Βερνάρδος Ποθητός του Εμμανουήλ
Ξυπολυτάς Νικόλαος του Ελευθέριου Παυλάκης
Κωνσταντίνος του Νικολάου
Προκοπάκης Μιχαήλ του Ιωάννης
Σηφάκης Ανδρέας του Εμμανουήλ

Χατζηκωνσταντίνου Ευάγγελος του Σάββα
Ψυχαράκη Χρυσούλα του Βασιλείου

ΔΗΜΤΟ ΑΜΑΡΙΟΥ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ: Λουτριανάκης Γεώργιος του Βασιλείου

ΥΠΟΨΗΦΙΑ ΜΕΛΗ ΔΗΜΤΟ ΑΜΑΡΙΟΥ: Ζαμπετάκη Ευαγγελία του Νικολάου

Ιερωνυμάκης Κωνσταντίνος του Βασιλείου
Καλογεράκης Στυλιανός του Γεωργίου
Καπελώνης Νικόλαος του Εμμανουήλ
Κουτελιδάκης Κωνσταντίνος του Αντωνίου
Στρατιδάκης Λυκούργος – Νεκτάριος του Αντωνίου
Φασουλάς Βασίλειος του Κυριάκου
Χριστοδουλάκης Κωνσταντίνος του Βασιλείου
Ψυχαράκης Ιωάννης του Ευστρατίου

ΔΗΜΤΟ ΑΝΩΓΕΙΩΝ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ: Χαιρέτης Χαράλαμπος του Νικήτα

ΥΠΟΨΗΦΙΑ ΜΕΛΗ ΔΗΜΤΟ ΑΝΩΓΕΙΩΝ: Ανδρεαδάκης Βασίλειος του Ιωάννη
Δακανάλης Μιχαήλ του Νικολάου
Καλλέργης Δημήτριος του Νικολάου
Καλομοίρης Γεώργιος του Δημητρίου
Νταγιάντας Μύρων του Χαράλαμπου
Ξυλούρης Κωνσταντίνος του Γεωργίου
Σαλούστρος Γεώργιος του Εμμανουήλ
Σπαχής Οδυσσέας του Εμμανουήλ
Φασούλας Βασίλειος του Δημητρίου

ΔΗΜΤΟ ΑΓ.ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ: Τσουρδαλάκη%8