Σήμερα Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας ο καθιερωμένος αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2023-24.
Είχαμε την τιμή να βρίσκονται κοντά μας , ο σχολικός σύμβουλος της περιφέρειάς μας κ. Γαλανάκης Ιωάννης, ο αντιδήμαρχος τεχνικών έργων του Δ. Φαιστού κ. Φασομυτάκης Ιωάννης , η αντιδήμαρχος παιδείας του Δ.Φαιστού κα. Αρμουτάκη Βασιλεία, ο πρόεδρος της κοινότητας κ. Τσικνάκης Ματθαίος , ο πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων κ. Τσουβαλάς Ευάγγελος καθώς και πλήθος γονέων .
![](https://gortynalive.com/wp-content/uploads/2023/09/FB_IMG_1694419652705-1024x768.jpg)
![](https://gortynalive.com/wp-content/uploads/2023/09/FB_IMG_1694419657382.jpg)
![](https://gortynalive.com/wp-content/uploads/2023/09/FB_IMG_1694419650655-1024x768.jpg)
![](https://gortynalive.com/wp-content/uploads/2023/09/FB_IMG_1694419648459-1024x768.jpg)
![](https://gortynalive.com/wp-content/uploads/2023/09/FB_IMG_1694419646628-1024x768.jpg)
![](https://gortynalive.com/wp-content/uploads/2023/09/FB_IMG_1694419643881-1024x768.jpg)
![](https://gortynalive.com/wp-content/uploads/2023/09/FB_IMG_1694419640391-1024x768.jpg)
![](https://gortynalive.com/wp-content/uploads/2023/09/FB_IMG_1694419638622-1024x768.jpg)
Ευχόμαστε από καρδιάς στους μαθητές και στους εκπαιδευτικούς μια γόνιμη και δημιουργική σχολική χρονιά .